HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah İmami Kaşani: Siyonistler Müslümanlar arasında ihtilaf yaratmak istiyor

Bu haftaki Tahran Cuma Namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında eda edildi.

Yabancı medya kuruluşlarının Sünnilerle Şiiler arasında ihtilaf yaratmaya çalıştıklarını belirten Ayetullah İmami Kaşani, İslam dünyasını karıştırıp anlaşmazlık yaratmanın Siyonistlerin planı olduğunu söyledi.

Ayetullah İmami Kaşani, “Siyonistler, Müslümanlar arasında anlaşmazlık, ihtilaf ve kaosa neden olurken, diğer yandan medyalarında bunların hakiki İslam olduğunu göstermeye çalışıyorlar” dedi.

Birlik ve beraberliğin İslam bakımından büyük önem taşıdığına dikkati çeken Ayetullah İmami Kaşani, ülkede birlik kavramına başvurulması gerektiğini vurguladı.

Ayetullah İmami Kaşani, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye gönderdiği destek mektubuna işaret ederek şunları kaydetti: Aziz kardeşim Tümgeneral Süleymani’ye Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye mektup aracılığıyla sağladığı destekten dolayı çok müteşekkirim. Bu mektup, milletin bütünleşmesinde çok etkili olacaktır. Düşman şimdiki durumda ülkenin birlik ekseninde bir araya geldiğinden çok korkuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.