ArabistanBahreynHaberlerOrtadoğu

Ayetullah İsa Kasım: Terörün yayılması artık bir trajediye dönüşmüştür

Ayetullah Şeyh İsa Kasım, Arabistan’ın İhsa kentinde İmam Hüseyin mateminde toplanmış olan halka yönelik saldırı eylemini, cahiliye dönemine ait en çirkin davranışların bir örneği olarak niteledi.

Bahreyn’in Mename kentindeki İmam Sadık Camiinde Cuma namazını kıldıran Ayetullah İsa Kasım şöyle konuştu: Bu tarz saldırıların son zamanlarda tekrarlanarak devam etmesi endişe vericidir. Cahiliye geleneklerinin yeniden hortlatılmasıdır. İslam ümmeti içinde görülen bu vahşi saldırılar artık toplumsal bir hastalığa dönüşmüştür. Bu saldırılardan Sünni, Şii, Hıristiyan herkes mağdur olmaktadır. Bunu yaptıranlarsa masum insanların paramparça edilmesinden haz alacak kadar hasta ruhludurlar. Bunu yaptıranların hiçbir dinle ve insani değerle bağları yoktur. Onlar başkalarının acıları üzerine kendi dünyalarını kurmak isteyen canilerdir. Onlar bu cinayetleri işletirken aynı zamanda Yüce İslam dinini de barbarlık ve şiddet yanlısı göstermeye çalışıyorlar.

Ayetullah İsa Kasım şöyle konuştu: Keşke Müslüman ülkeleri bu teröristleri beslemekten vazgeçselerdi ve onları ellerinden geldiği ölçüde kendilerinden uzaklaştırsalardı. İslam ümmeti arasında terörün yayılması artık bir trajediye dönüşmüştür. Tüm insanlara dünya ve ahiret saadetini vadeden bir dinin mensupları, maalesef din düşmanlarının tezgâhladığı terör belasıyla uğraşmaktan bu yüce dinin güzelliklerini dünyaya anlatma fırsatı bulamamaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.