HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Laricani: Nihai zafer, direniş cephesine aittir

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amuli Laricani, nihai zaferin bölgede direniş cephesine ait olduğunu belirterek, Amerikalılar’ın 7 trilyon dolar harcama yapmasına rağmen bölgede bir şey elde etmedikleri ve etmeyeceklerini kaydetti.

Ayetullah Sadık Amuli Laricani bugün yargı yetkilileriyle düzenlediği oturumda yaptığı açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye son saldırılarına işaretle, Amerika’nın Fransa ve İngiltere ile birlikte tüm uluslararası, ahlaki ve insani kurallara aykırı biçimde kimyasal saldırı yalanı ile Suriye’ye saldırdıklarını ifade etti.

İslam dünyasındaki bazı satılmış yöneticilerin ABD’nin saldırısına verdiği destekten dolayı teessüf duyduğunu dile getiren Yargı Erki Başkanı, bu tür girişimlerin bölge milletlerinin ABD ve müttefiklerine karşı mücadelede daha da birleşmesine neden olduğunu kaydetti.

Yargı Erki Başkanı ayrıca sultacı ülkeler ve bölgesel uzantılarının İran’a yüklenme nedenlerinden birinin İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinin kudreti olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı