AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Mekarim Şirazi: Mısır iç savaş tehdidiyle karşı karşıyadır

İran’ın önde gelen alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, Mısır’ın iç savaş tehlikesi ile karşı karşıya olduğu uyarısında bulunarak bütün İslam ülkelerini Mısır’a yardıma çağırdı.

İslam aleminin büyük alimi Ayetullah Mekarim Şirazi Mısır’ın tehlikeli bir sürece girdiğini belirterek, Mısır’da tüm Mısırlıların birlikte bir hükümet kurmaları ve bir birinin isteklerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini belirtti.

İslam düşmanı ecnebilerin aradıkları fırsatı ele geçirmeden önce Müslümanların Mısır’da el ele vererek bu ülkeyi ecnebilerin eline düşmekten kurtarmaları gerektiğini hatırlatan İran’ın önde gelen alimi, bütün İslam ülkelerinin şu anda siyonist haçlıların hedefi durumunda olduğunu ve birine gelecek zararın kesinlikle diğerlerini de derinden etkileyeceğini hatırlattı.

Ayetullah Mekarim Şirazi, aksi takdirde Mısır’ın çok tehlikeli bir geleceğe ve iç savaşa doğru sürüklenebileceğini ifade etti.

Bir zamanlar medeniyet beşiği olan Mısır’ın İslam dünyasının önemli bir ülkesi olduğunu belirten Ayetullah Mekarim Şirazi, El Ezher gibi önemli bir İslamî merkezi barındıran Mısır’da insanların ülke yönetimi yüzünden bir birine düşmemesi gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.