İslami Davet

Ayetullah Mekarim Şirazi’den, ABD’nin yeni komplosu hakkında uyarı

27 Şubat 2017 19:13

Kum İslami İlimler Merkezi Taklit Mercilerinden biri, Amerika’nın Batı Asya (Ortadoğu)daki yeni komplosu hakkında uyarıda bulunarak, Amerika’nın İslam düşmanlarını birbirinin canına düşürmek istediğini bildirdi.

Bugün Mescidi A’zem camiinde katıldığı ders programında konuşan Kum taklit Mercilerinden Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, ABD başkanı Donald Trump’ın, Arap devletleri ortak ordusunun kurulmasına destek verdiği yolundaki son açıklamasına temasla, düşmanların, bölgede sönmeye yüz tutan fitne ve savaş ateşini yeniden alevlendirmek istediklerini ve İslam düşmanlarının birbirleri ile çatıştırmak istediklerini söyledi.

Arap devletleri liderlerinden, düşmanların komplosu karşısında uyanık olmalarını isteyen ve Amerika’nın tüm bu komplo ve fitnelerden bölge ülkelerine silah satışı gerçekleştirmek istediğini belirten Ayetullah Mekarim Şirazi, ayrıca yüce İslam peygamberi Hz. Resulullah (saav)in kıza Hz. Fatime (sa)ın şehadet yıl dönümüne temasla, Müslümanlardan bu günlerde düşmanların eline bahane ve fırsat verilmemesini istedi.

Ayetullah Mekarim Şirazi’den, ABD’nin yeni komplosu hakkında uyarı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık