HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Muhammed Rıza Mehdevi Keni, Hasan Ruhani’yi tebrik etti

İran İslam cumhuriyeti fakihler meclisi başkanı, yeni cumhurbaşkanının çeşitli alanlardaki programları ve politikalarının gerçekleşmesi için başarılar diledi.

Haber merkezinin bildirdiğine göre İran İslam cumhuriyeti fakihler meclisi başkanı Ayetullah Muhammed Rıza Mehdevi Keni, dün Hasan Ruhani’ye gönderdiği tebrik mesajında, bu önemli ve kritik görevinde başarılı olmasını diledi.

Ayetullah Mehdevi Keni mesajında Hasan Ruhani’nin her an İmam Humeyni (ra) ve Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in çizgisinde adım atan biri olduğuna vurgu yaparak, İran halkının seçmiş olduğu cumhurbaşkanı çalışma programının önceliğinin yüce İran halkının sorunlarını çözümlemek olacağını ve görevinin son gününe kadar bu konuda çalışacağını umut ettiğini belirtti.

İran İslam cumhuriyeti fakihler meclisi başkanının mesajında, İran halkının cumhurbaşkanlık seçimlerine geniş çapta katılması ve İslam inkılabı rehberinin direktifleri doğrultusunda siyasi hamaset yaratılmasının, İran İslam cumhuriyeti nizamı için yeni bir zafer armağan ettiği ifade ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.