HaberlerIrakOrtadoğu

Ayetullah Necefi: Düşman gerçek İslam’ı karalamaya çalışıyor

Irak’ın Necef kentinde bulunan taklit mercilerinden Ayetullah Şeyh Beşir Hüseyin Necefi, dünyanın farklı bölgelerinden Gadir-i Hum etkinliğine katılmak için Necef’e gelmiş olan ulema ve kanaat önderlerine hitaben yaptığı konuşmada, İslam düşmanlarının Yüce İslam dininin asıl yüzünün dünyaya yansımaması için kararlılıkla çalıştıklarını söyledi ve ekledi: Onlar İslam’ı karalamak için kararlı şekilde çalışıyorlar. O halde Müslümanlar da gerçek İslam’ı yaşama ve yaşatma konusunda ciddi ve kararlı olmalıdırlar.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve merhamet gibi kavramların İslam dininin olmazsa olmaz değerleri olduğunu kaydeden Ayetullah Necefi şöyle konuştu: Mümin kişi öncelikle kendi nefsini terbiye etmeli, nefsini kötü amellerden arındırmalı ve Ehlibeytin (a.s) yaşam tarzını örnek alarak Allah’a yaklaşmalıdır. İmam Hüseyin (a.s) ve yarenlerini ölümsüzleştiren ve gönüllere sultan kılan, onların din konusundaki samimiyetleri ve Allah’a olan aşklarıdır. O halde Müslüman olarak bizler de o güzide insanları örnek edinmeliyiz.

Ayetullah Necefi, İslam düşmanlarının gerçek İslami anlayışın dünyaya yayılmasından korktukları için sevgi dini olan İslam’ı, şiddet ve korku dini olarak lanse ettiklerini, buna karşı Müslümanların uyanık olması gerektiğini söyledi ve şöyle konuştu: Düşman çeşitli entrikalarla ve kararlılıkla İslam’ı karalamaya devam etmektedir. Müslümanlar da gerçek İslam’ı kararlı bir şekilde ve yılmadan dünyaya anlatmalıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.