İslami Davet

Ayetullah Nuri Hemedani: Amerika ve İngiltere siyonist işgalci İsrail’in işgalciliğinin devamının hamisidirler

25 Aralık 2017 14:40

İran’ın taklid merci alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, Amerika ve İngiltere’yi terör rejimi İsrail’in Filistin toprakları üzerindeki işgalinin devam etmesinin en büyük hamileri olarak niteledi.

Fars haber ajansına göre, Ayetullah Nuri Hemedani, Kum kentinde İran devrim muhafızları ordusundan bir grupla görüşmesinde, Amerikan başkanı Trump’ın Kudüs kentini terör rejimi İsrail’in başkenti olarak resmiyette tanımayı içeren girişimini de kınadı.

Ayetullah Hemedani, siyonistlerin vatanının olmadığını ve böylece onların başkentlerinin de olamayacağını belirterek, ”halihazırda gasıpların ve müstekbirlerin müslümanlardan ağır bir tokat yediğini’ söyledi.

Ayetullah Hemedani, bebek katili siyonist rejimin Kudüs’ü müslümanlardan almak istediğini ama dünya müslümanlarının işgalci siyonistlere böyle bir izin vermeyeceğini söyledi.

Amerikan başkanı Trump, 6 aralık tarihinde, Kudüs kentini terör rejimi İsrail’in başkenti olarak resmiyette tanımış ve bu karar dünyada büyük tepkiye neden olmuştu.

Ayetullah Nuri Hemedani: Amerika ve İngiltere siyonist işgalci İsrail’in işgalciliğinin devamının hamisidirler Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık