İslami Davet

Ayetullah Nuri Hemedani: BM Güvenlik Konseyi, ABD’nin aracı olmamalı

6 Ocak 2018 18:35

İran’ın büyük taklit mercilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, BM Güvenlik Konseyi’nin İran’daki olaylar gündeminde düzenlenen toplantısına işaretle, bu konseyin ABD ve emperyalistlerin bundan ziyade kullandığı araç olmaması ve İran’ın iç işlerine karışmaması gerektiğini söyledi.

Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani bugün Kum’da fıkıh dersinde, İran halkına son sıralarda İran’da yaşanan olaylarını protesto etmek için düzenlediği gösteriden dolayı teşekkür ederek, İslami İran’ın basiretli ve bilinçli halkının her zamanki gibi düşmanların komplolarına karşılık verdiğini belirtti.

Ayetullah Nuri Hemedani, halkın bu gösteriye katılmasının onların İslam İnkılabı, Rahmetli İmam Humeyni ve İslam İnkılabı Rehberi’ne bağlılığını gösterdiğini belirtti.

Dün Cuma namazının ardından başkent Tahran başta olmak üzere İran’ın muhtelif noktalarında çok sayıda kişinin katılımıyla düzenlenen gösterilerde, son sıralarda bazı noktalarda yaşanan kargaşalar kınandı. Eylemciler fitnecilere ciddi şekilde karşı konulmasını istediler.

Ayetullah Nuri Hemedani: BM Güvenlik Konseyi, ABD’nin aracı olmamalı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık