İslami Davet

Ayetullah Şebisteri: Öz İslam’da terör ve şiddete yer yok

19 Eylül 2017 1:09

Dünya Ehli Beyt (as) Kurultayı Yüksek Konseyi Başkanı Gürcistan’a yaptı gezinin devamında Müslüman Marneuli şehri yetkilileri ve bazı önemli kişileri ile görüşmelerde bulundu.

Dünya Ehli Beyt (as) Kurultayı Yüksek Konseyi Başkanı Ayetullah Müçtehid Şebisteri bu görüşmede, şiddet ve teröre kesinlikle yer vermeyen öz İslam’ın uygulamada hayata geçirilmesi ve İslam’ın yaşatılması gerektiğini bildirdi.

Terör örgütü IŞİD’in İslam’ı karaladığı, sadece İslam adını kendi üzerlerinde taşıdıklarını ama İslam’la hiç bir alakadarlarının bulunmadığını belirten Dünya Ehli Beyt (as) Kurultayı Yüksek Konseyi Başkanı,Allah Taala’nın Kitap ehlini vahdete, ahlaka ve fazilete davet ettiğini, barıştan yana olduğunu, Allah Resulü döneminde kesinlikle Müslümanların savaş çıkaran taraf olmadıklarını ve Müslümanların her zaman savunmada olduklarını bildirdi.

Gürcistan meclisi milletvekili Ruslan Hacıyev de bu görüşmede yaptığı konuşmada Marneuli şehri halkının %85’inin Müslümanlardan ibaret olduğunu ve kendi dini inanç ve amellerini rahatlıkla yaşamakta olduklarını bildirdi.

Ayetullah Şebisteri: Öz İslam’da terör ve şiddete yer yok Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık