Haberlerİranİslamİslami VahdetOrtadoğu

Ayetullah Tashiri’den İslam Vahdet açıklaması

İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Tashiri, Yahudi Hahamların İsrail ve Siyonizm savunucusu olmamaları durumunda medeniyetler diyaloguna katılabileceklerini söyledi.

Takrib haber ajansının bildirdiğine göre İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Tashiri, 2006 yılında 33 günlük savaş sırasında Lübnan Hizbullahının tepeden tırnağa silahlı Siyonist İsrail rejimi karşısındaki üstün galibiyet ve zaferi ardından Şiafobia meselesinin batılılar tarafından gündeme getirtildiğini ve batılı medyanın İslam aleminde bu konuda geniş bir kampanya başlatarak sürdürmekte olduklarını söyledi.

Şiafobia meselesinin batılı kitle iletişim araçları tarafından yayılmasındaki asıl hedefin müslümanlar içerisinde fitnecilik ve tefrika tohumlarının ekilmesi olduğunu hatırlatan Ayetullah Tashiri konuşmasının devamında Siyonist İsrail rejiminin insanlığın düşmanı niteleyerek, “Şii ulema Yahudi Hahamların İsrail ve Siyonizm savunucusu olmaları durumunda medeniyetler arası söyleşilere katılmalarına karşı olmadıklarını söyledi.

Ayetullah Tashiri konuşmasını şöyle sürdürdü: Şiiler Ehli Sünnet müslümanlarının kardeşleridirler. Müslümanlar arasında fitne ve tefrika tohumlarının ekilmesini isteyenler bu iki grubun da asıl düşmanlarıdırlar ve bu ise rahmetli İmam Humeyni’nin daha öncede dillendirdiği bir mesele olup, Şii ve Sünniler arasında tefrika yaratmak isteyenler ne Şii’dirler ve ne de Sünni” dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Ağustos 2020 (21) içerik yüklenmiştir.