HaberlerİranOrtadoğu

Ayetullah Yezdi: Nükleer konuda milli vahdet önemlidir

Rehberlik ve Bilgiler Meclisi başkanı Ayetullah Muhammed Yezdi, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in yol gösterdiği çerçevede nükleer konuda milli vahdetin korunmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Ayetullah Yezdi, nükleer konuda varılan anlaşmaya temas ettiği açıklamasında, İran nükleer müzakere timine gösterdiği başarılı ve sabırlı çalışmadan dolayı teşekkür ederken, İran ve 5+1 grubu arasındaki nükleer müzakerelerin en uzun diplomatik müzakere olduğunu hatırlattı ve ‘İran nükleer timinin yoğun çabası sonucu nükleer müzakereler olumlu bir şekilde sonuçlandı” dedi.

Ayetullah Yezdi, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in müzakereler sürecinde İran nükleer timine tavsiyeleri ve yol göstericiliğinin önemine de vurgu yaparak, İran nükleer timi ve diğer yetkililerin İran’ın kırmızı çizgilerine bağlı kalınmasında son derece hassasiyet gösterdiklerini ve sonunda Kırmızı Çizgileri’n de korunduğunu söyledi.

Ayetullah Yezdi, varılan nükleer anlaşmanın İran meclisi ve İran milli güvenlik yüksek konseyinin onayından geçmesi gerektiğini de dile getirdi.

Avrupa ve batılı ülkelerden İran’a yönelik ziyaretlerin artmasına de temas eden Ayetullah Yezdi, İslam inkılabı rehberinin buyruğu doğrultusunda iç üretime önem verilmesi gereğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.