HaberlerLübnanOrtadoğu

Aynu’l-Hulve kampı’ndaki olaylarda 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Lübnan’daki Aynu’l-Hulve Mülteci Kampı’nda dün (28 Temmuz Salı) akşam saatlerinde meydana gelen iki ayrı olayda iki kişi hayatını kaybetti ve beş kişi de yaralandı.

Kamp sakinlerinin çatışmaların alevlenmesi endişesiyle Tamir Aynu’l-Hulve bölgesine ve Sayda kentine göç etmeye başladığı ifade edildi.

Kamptaki El-Cumeyze bölgesinde kurulan pusuda Cundu’ş-Şam üyesi Muhammed Ömer ve amcasının oğlu Mahmud’un hedef alındığı, yaralıların kamptaki hastanelere kaldırıldıkları bildirildi.

Bu olaydan kısa süre sonra Fetih Hareketi üyesi Talal El-Mıkdah’ın maskeli kişilerin silahlı saldırısına uğradığı ve yaralı olarak kaldırıldığı Sayda’daki hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Kampta yoğun şekilde ateş açıldığı ve Diyab El-Muhammed isimli Filistinli mültecinin yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kampta yaşanan gerginliğin kamp sakinlerine yansıdığı ve özellikle Fetih liderlerinden Talal Belavine’nin öldürülmesinin ardından kamp sakinlerinin kampı terk etmeye başladığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.