FilistinHaberlerOrtadoğu

Ayyaş’ın evinin basılması Abbas güçlerinin seviyesini gösteriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki teşkilatı Abbas-Dayton güçlerinin Filistin direnişinin önemli sembollerinden biri olan şehit Yahya Ayyaş’ın evine zorla girip, tehdit ve tahrikler altında evi barbar bir tarza aramalarını ve ev eşyasına zarar vermelerini şiddetle kınadı.

Batı Yaka’daki Hamas teşkilatı olanlar üzerine bugün (06 Haziran Cumartesi) yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“Abbas güçleri bu korkakça eylemle bütün kırmızı çizgileri aştı. İşgal güçlerinin vekili olmaya razı olan Abbas güçlerinin bu eylemi aslında düştükleri ahlaki çöküntüyü de yansıtıyor. Dayton güçleri aynı şekilde bu eylemle, Yahya Ayyaş’ı kendilerine örnek alan insanların duygularıyla da oynamış oldular”.

İslami Direniş Hareketi yaptığı açıklamanın devamında, Filistinli gruplara, İslam ümmetine ve Filistin halkına seslenerek bu tür alçakça eylemlere karşı durmalarını ve Filistinli önemli şahsiyetlere karşı yapılan tecavüzleri durdurmalarını istedi.
Hamas Hareketi yaptığı açıklamanın sonunda Abbas-Dayton güçlerinin yaptığı bu cinayetlerin Filistin halkının mücadelesine ve Filistin davasına zarar verdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.