AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Azerbaycan cumhuriyetinin İranlılar için en kısa zamanda vize vermesi

Azerbaycan cumhuriyeti kültür ve turizm bakanı İranlı vatandaşların Azerbaycan cumhuriyetine giriş prosedürün kolaylaştırıldığını ve İranlı yolcuların en kısa zamanda bu cumhuriyete gelmeleri için vize işlemlerinin yapıldığını belirtti.

Ebulfazl Karayof dün İran’ın kuzey batısındaki Erdebil valisi Mecid Hodabahş ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, Azerbaycan cumhuriyeti hükümetinin İranlı vatandaşların son aylarda bu ülkeye girişlerinin kolaylaşması için tedbirli davrandığını, her İranlının iki ülke sınırında en kısa zamanda Azerbaycan cumhuriyeti vizesini kolayca alabildiğini belirtti.

Karayof sözlerinin devamında, İran hükümetinin de Azeri vatandaşların İran’a kolayca girebilmeleri için gerekli tedbirleri aldığını ve vize işlemlerinin en kısa zamanda alabildiklerini belirtti.

Azerbaycan cumhuriyeti kültür ve turizm bakanı dün Erdebil’deki şeyh Sefiyeddin Erdebili tarihi kompleksini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, şeyh Sefiyeddin Erdebilinin Azerbaycan cumhuriyeti halkı nezdinde büyük saygıya sahip olduğunu bu tarihi mekanın tarihi ve kalıcı belge sayıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.