AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Azerbaycan Savunma Bakanı: Küçük Azerbaycan Asla Büyük İran’a Karşı Girişimde Bulunmaz!

Dün siyasi-askeri üst düzey bir heyete Başkanlık ederek İranı ziyarete gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Safer Eviyev dün İranlı meslektaşı General Ahmed Vahidi’yle görüşmelerinin 1. turunun kulisinde muhabirlerle konuşurken, General Vahidi’nin davetlisi olarak geldiğine değinerek “Biz daima, sürekli bir şekilde birbirimizle görüşüp fikir alış verişinde bulunmaktayız” dedi.

General Ebiyev daha sonra, İran’la Azerbaycan arasında karşılıklı bir güven ortamı bulunduğu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in bu güvenin oluşmasında önemli rol oynadığı ve öte yandan İran Cumhurbaşkanı Dr Mahmud Ahmedinejad’in da ikili işbirliğinin güçlenmesinde etkin rol sahibi olduğuna değinerek “Aradaki ilişkilerin geliştirilmesi için çok geniş kapasiteler bulunmakta ve bizim ulusal menfaatlerimiz de bunu gerektiriyor” diye vurguladı.

Azerbaycan Savunma Bakanı General Ebiyev ayrıca, ülkesiyle Siyonist İsrail arasındaki ilişkilere dair sorulan bir soru üzerine “Hiçbir ülke Azerbaycan’ı İran’ın karşısına dikemez. Azerbaycan toprağını da İran’a karşı kullanamaz. Bu bizim kesin tavrımız” derken “Azerbaycan Cumhuriyeti küçük bir ülke ve Hiçbir zaman İran gibi büyük bir ülke aleyhine bir girişimde bulunmaz” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.