HaberlerİranKafkasyaOrtadoğu

Azerbaycan’dan İran’a nükleer konuda destek

Azerbaycan Meclis heyeti, İslami Şura Meclis Başkanı ile görüşmesinde İran’ın nükleer konulardaki tutumunu desteklediğini söyledi.

İslam Konferansı Teşkilatı Parlamento Birliği’nin 6. zirvesine katılmak için Uganda’nın başkenti Kampala’da bulunan Ali Laricani, Azerbaycan Cumhuriyeti Meclis Başkan yardımcısı ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgesel ve uluslararası alandaki yaklaşımına ve özellikle barışçıl nükleer çalışmaları dolaysıyla ayakta dik durmasına destekleyen Azerbaycan parlamento heyeti, gelecekteki gücün temelini oluşturan nükleer teknolojisine sahip olmanın tüm müslüman ülkelerinin hakkı olduğunu vurguladı.

Azerbaycan parlamento heyeti, “Bakü, Tahran’ın nükleer yaklaşımlarına destek veriyor”dedi.

Azerbaycan parlamento heyeti, Dr. Ali Muhammedi’nin şehadetinden üzüntülerini dile getirerek, düşmanların komplolarını etkisiz hale getirmek için ilim ve bilimsel alanlarda İran ile işbirliği yapmak istediklerini kaydetti.

Laricani, İran’ın, Azerbayca Cumhuriyeti ile tüm alanlarda olmak üzere teknik ve ilim alanında işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.