HaberlerKafkasyaKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Azerbaycanlı milletvekili: ABD, Suriye’ye saldırı için bahane peşindedir

Azerbaycan Cumhuriyeti Meclis Temsilcilerinden biri, ABD’nin BM uzman heyetinin çalışmalarına önem vermediğini eleştirdi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Parlamento Temsilcisi Fazıl Gazenferoğlu ABD’nin Suriye’ye yönelik tehditlerini eleştirerek “Suriye’de kimyasal silahların kullanıldığına dair iddiayla ilgili yargıda bulunmak BM uzman heyetinin çalışmalarının sonucunu ilan etmelerinden sonra geçerli” dedi.

Bakü Haber Merkezi muhabiriyle konuşan Gazenferoğlu ayrıca ABD ile batılı bazı ülkelerin BM uzman heyetinin yaptıkları incelemelerine ilgisiz kalmalarını eleştirerek, BM Teşkilatının görmezden gelinmesinin dünyayı büyük bir facianın kucağına atabileceği uyarısında bulundu ve “Süper güçlerin son yıllarda BM Teşkilatını kaala almamaları kabul edilemez bir durum” diye ilave etti.

Azerbaycan Cumhuriyeti Parlamento Temsilcisi Gazenferoğlu daha sonra, ABD’nin Suriye’ye tecavüz için bahane peşinde olduğunun altını çizerek “Ama Suriye Hükümeti BM uzman heyetiyle işbirliğinde bulunarak ABD’nin kamuoyunu yanılmasını engelliyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.