FilistinHaberlerOrtadoğu

Aziz Duveyk serbest bırakılabilir

Filistinli Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid”, Siyonist Ofer Cezaevi’ndeki işgal mahkemesinin Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in bugün (17 Haziran Çarşamba) sona erecek tutukluluk süresinin uzatılması için Siyonist Başsavcılık tarafından yapılan başvuruyu reddettiğini bildirdi.

Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in oğlu Hazım Duveyk, Filistinli Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid” ile yaptığı telefon görüşmesinde, babasının serbest bırakılması için gerekli parayı ödemeye ve mahkemenin tahliye için talep ettiği işlemleri yaptırmaya gittiğini söyledi.

Hazım Duveyk, Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in serbest bırakılması için 5 bin şikel (yaklaşık 1300 dolar) talep edildiğini ve babasının önümüzdeki bir kaç saat içinde serbest bırakılacağını belirtti.

Filistin Parlamentosu Başkanı Dr. Aziz Duveyk, Filistin direniş gruplarının Siyonist asker Gilad Şalit’i esir almasının ardından Siyonist işgal güçlerinin evine düzenlediği baskında kaçırılmıştı. İşgal güçleri, işgal zindanlarında 36 ay kalan Dr. Aziz Duveyk ile birlikte o dönemde Batı Yaka ve Gazze’den bazı Hamas milletvekillerini de kaçırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.