FilistinHaberlerOrtadoğu

Aziz Duveyk’in serbest bırakılması tavizsizliğin zaferidir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in Siyonistlerce kaçırılıp işgal zindanlarında üç yıl kalmasından sonra serbest bırakılmasının Filistin iradesinin, karşı karşıya kaldığı bütün baskı ve saldırılara karşı taviz vermeyenlerin ve fırtınalar karşısında eğilmeyenlerin zaferi olduğunu ifade etti.

Dr. Aziz Duveyk’in serbest kalması üzerine bugün (24 Haziran Çarşamba) bir basın açıklaması yapan Başbakan İsmail Heniyye şöyle dedi: “Duveyk’in salıverilmesine çok sevindik. Çünkü Aziz Duveyk Filistin iç barışı ile bölünmeyi sona erdirme ve özgürlük projesi konusunda çok istekli ve kararlıdır.”

Seçilmiş vekillerle hükümetinde görev yapan bakanların kaçırılmasının Filistin’in haklarına daha fazla sarılmalarını sağladığını belirten Başbakan İsmail Heniyye şöyle devam etti: “Düşman, Hamas’a mensup vekilleri kaçırdığında ondan taviz koparacağını düşünüyordu. Tersine bu kaçırmalar hareketin hak ve hukukuna daha fazla sarılmasına neden oldu.”

Konuşmasının sonunda özelde Aziz Duveyk ile ailesini, genel de ise Filistin halkını Dr. Duveyk’in özgürlüğüne kavuşmasından dolayı tebrik ettiğini belirten Başbakan İsmail Heniyye, Allah’u Teala’dan Siyonist zindanlarında bulunan diğer Filistinlilerin de bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını niyaz ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (54) içerik yüklenmiştir.