AsyaHaberler

BAE: İran’a saldırıyı destekleme haberi yalandır

BAE Dışişleri bakanı yardımcısı bu ülkenin Amerika elçisine nispet verilen İran aleyhtarı açıklamaları yalanladı.

BAE Haber ajansının bildirdiğine göre Tarık el-Hidan konuyla ilgili yaptığı resmi bir açıklamada BAE’nin ABD nezdindeki elçisi Yusuf el-Atiye’ye nisbet verilen ve BAE’nin İran aleyhinde yapılacak her hangi askeri bir saldırıyı desteklediği belirtilen açıklamaların gerçekle bağdaşmadığını, hakikati olmadığını bildirerek, Washington Times gazetesinin el-Atiye’nin açıklamalarını saptırarak yayınladığını bildirdi.

BAE Dışişleri bakanı yardımcısı ayrıca el-Atiye’nin açıklamalarının gayri resmi bir ortamda yapıldığını ve BAE’nin resmi görüşünü yansıtamayacağını bildirdi.

BAE’liğinin İran’ın nükleer meselesiyle ilgili görüş ve tutumunun değişemez olduğunu belirten Tarık el-Hidan, BAE’nin ülkelerin bağımsızlığına saygılı olduğunu belirtti.

BAE’nin ABD’deki elçisi Yusuf el-Atiye dün Washington Times gazetesinde çıkan açıklamalarında ABD ve Siyonist İsrail rejiminin yolunda olduğunu gösteren ifadelerle İran İslam Cumhuriyetine yönelik her hangi bir saldırının ülkesi tarafından da destek gördüğünü açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.