HaberlerIrakOrtadoğu

Bağdat’ta saldırılar devam ediyor, 60 şehid 320 yaralı

Bağdat’ın kuzeyinde, İmam Musa Kazım’ın -s- türbesini ziyarete giden Müslümanlar 3. KEZ bombalı saldırıya uğradı.
İlk belirlemelere göre 60 şehid 320 yaralının olduğu belirtildi.

Dün, Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyinde yer alan Ehl-i Beyt imamlarından İmam Musa Kazım’ın -s- türbesini ziyarete giden Müslümanların güzergâhına yerleştirilen uzaktan kumandalı bir bombanın patlaması ve bir roketin isabeti sonucu ölü ve yaralı sayısı 46 iken, geceyarısı ve bu sabah gerçekleşen 2 terör ve sabotajla birlikte bu sayı 400’e ulaştı.

Iraklı yetkililer, İmam Musa Kazım hazretlerinin -s- türbesinin ziyaretçilerine yapılan geceyarısı saldırısında 60 kişinin şehadet şerbeti içtiğini, yaralı sayısının da 320’ye yükseldiğini açıkladılar.

Bugün de sabah namazından dönen ziyaretçiler, yine uzaktan kumandalı bir bombalı saldırıya uğradı. Bu saldırıda da 4 kişi şehid düşerken 46 kişi de yaralandı.

Bu kalleş saldırıların , Ehl-i Beyt -s- imamlarından İmam Kazım hazretlerinin -s- şehadet gününe denk getirilmiş olması ise , özellikle işgal güçlerince planlanan bir eylem olduğu kanaatini güçlendiriyor.

Dün de aynı türden saldırılar karşısında çok sayıda Müslüman hayatını kaybetmiş ve çok sayıda kişi de yaralanmıştı. Bunun üzerine Bağdat’ta binlerce Sünni ve Şii Müslüman yan yana yürüyerek siyonist İsrail ve ABD’yi lanetlemiş ve Müslümanlar arasında Sünni-Şii çatışması çıkarmak isteyen siyonistlerin bunu başaramayacaklarını haykırmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.