FilistinHaberlerOrtadoğu

Bağımsız şahsiyetler yolsuzlukla mücadelede ciddi adımlar atılmasını istedi

Yasir El-Vadiye başkanlığındaki Filistinli Bağımsız Şahsiyetler Platformu, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı ve uzlaşı hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah’ı yolsuzlukla mücadele için gerçek adımlar atmaya davet etti.

Platform üyesi Kamil Eş-Şami, bugün (9 Ağustos Pazar) konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Abbas’ı ve El-Hamdallah’ı idari ve mali yolsuzlukla mücadele için ciddi olarak çalışmaya davet ettiklerini söyledi.

Eş-Şami, devlet kurumlarındaki yolsuzluklarla mücadelede ve yolsuzluk yapanların kökünün kazınmasında yargının da üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini bildirdi.

Platform üyelerinden mühendis Halil Assaf ise Başkanlık ve Başbakanlık’taki yetkililerin Filistin halkının çıkarlarına zarar verme pahasına kimseye tolerans göstermemeleri gerektiğini ifade etti.

Filistinli Bağımsız Şahsiyetler Platformu’nda genel özgürlükler dosyasından sorumlu olan Assaf, Yolsuzlukla Mücadele Heyeti’nden yolsuzlukların üzerine daha cesur bir şekilde gidilmesini istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.