HaberlerİranOrtadoğu

Bağımsız ülkeler siyonist rejimi izole etmelidir

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, başta İslam ülkeleri olmak üzere bağımsız ülkelerin, nihai sonuca gitmek için Siyonist rejimin izole edilmesi konusunda tek bir karar almaları gerektiğini belirtti.

Yerli ve yabancı gazetecilerle yaptığı haftalık basın toplantısında konuşan Mihmanperest “bu mücadele, siyasi, ekonomik ve diğer boyutlarda genişleyerek sürmeli rejimi destekleyen ülkeler, desteklerinden dolayı Siyonist rejime yönelik nefret duygusunu beslediklerini bilmeli” dedi.

Son yıllarda Dünya Kudüs günüyle ilgili diplomatik sonuçları konusundaki bir soruya karşılık Mihmanperest “basın bu sonucu daha iyi analiz edebilir. Bugünkü şartları yıllarca önceki dünya şartlarıyla karşılaştırdığımızda kamuoyunun Siyonist rejim cinayetlerine karşı tutum değişikliğini görmek mümkün olur. Kudüs günü dünyanın mazlum halkı ve Filistin haklarının desteklenmesi için belirli bir gün olarak belirlendi. Halkın bu güne katılımı, bir takım mesajlar içerecek ve diğer ülkelerin politikalarını etkileyecek. Kudüs gününde halkın geniş katılımı, rejimi destekleyen ülkelerin bu girişimlerini sürdürdükleri takdirde tüm milletlerin tepkisini alacağının farkında olacak. Bu da, Kudüs gününün en büyük getirisi olacak” yanıtını verdi.

Fransa first ladysının kötü sözleriyle ilgili bir soruya karşılık Mihmanperest şu yanıtı verdi: “diğer ülke yetkililerine hakaret etmek ve yanlış ifadeler kullanmak İran İslam Cumhuriyeti tarafından onaylanmıyor.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.