AfrikaAsyaAvrupaDünyaHaberlerİranOrtadoğuSuriye

Bağlantısızlar Hareketi Siyonist Rejimin Suriyeye Yönelik Vahşi Saldırısı Şiddetle Kınadı

Bağlantısızlar Hareketi, Suriye’ye hava saldırısında bulunan Siyonist rejime tepki göstermesi için BM Güvenlik Konseyini uyardı.

İran haber ajansının bildirdiğine göre, bir bildiri yayınlayan Bağlantısızlar Hareketi, Siyonist rejimin Suriye’ye yaptığı saldırıyı şiddetle kınayarak, bu saldırıların BM ilkelerine ve yasalarına aykırı olduğunu vurguladı.

New York’ta yayınlanan bu bildiride Bağlantısızlar Hareketi, Suriye’ye hava saldırısında bulunan ve bu ülkenin alt yapısına zarara veren Siyonist rejime tepki göstermesi için BM Güvenlik Konseyini uyardı.

Bildiride, düzenlenen saldırılarda pek çok ev tahrip edilirken pek çok asker ve sivilin hayatını kayıp ettiğini hatırlatıldı.

Bildiride, uluslararası kanunları hiçe sayan Siyonist rejimin saldırıları BM temel ve ilkeli kararlarına aykırı olduğunu ve tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurgulandı.

Bildiride, BM Güvenlik Konseyi, Siyonist rejimin düzenlediği saldırılardan dolayı sorgulanması gerektiğinin atı çizildi.

İşgal rejimi siyonist İsrail’in suriye’ye yönelik saldırı ve tecavüzleri karşısında Batılı devletlerin sessiz kalması karşısında, İran İslam cumhuriyeti ve Rusya dışişleri bakanlıkları, İsrail’in bu saldırganca girişimini kınayarak bu girişimin Ortadoğu bölgesinde barış ve istikrara yönelik ciddi bir hareket olduğunu bildirmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.