DünyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Bağlantısızlar Hareketi’nden Filistin’e destek geldi

İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler’deki (BM) elçisi ve temsilcilik sorumlusu Hüseyin Dehgani, dün Güvenlik Konseyi’nde Bağlantısızlar Hareketi adına yaptığı konuşmada, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduklarını bildirdi.

Hüseyin Dehgani, 2014 yılının Dünya Filistin Halkıyla Dayanışma Yılı olarak isimlendirilmesine de temasla ederek, Bağlantısızlar Hareketi olarak tekrar, Filistin halkı için adil ve barışçı bir çözüm yolu bulunması için uluslar arası çabaların gösterilmesi çağrısında bulunurken, terör rejimi İsrail’in işgaline son verilmesi için uluslar arası düzeyde çabaların arttırılmasını istedi ve bu uzun işgal sürecinin son bulması gereğine vurgu yaptı.

Dehgani, korsan İsrail rejiminin Gazze’ye yönelik son vahşi saldırılarına da temasla, bu saldırıların milletlerin zihinlerinde kalacağını ve Bağlantısızlar Hareketi’nin terör rejiminin bu vahşi cinayet ve saldırılarını dünyaya duyurmaya çalıştığını dile getirdi ve ” terör rejimi İsrail’in Gazze’ye yönelik muhasarası kaldırılmalıdır, zira bu tamamen vicdansızlıktır ve kanunsuzluktur. Gazze halkına dayatılan bu kanunsuzluğa son verilmelidir” dedi.

Hüseyin Dehgani, Güvenlik Konseyi’nin, Filistin topraklarında siyonist İsrail rejiminin işgaline son vermesi için tarihi adımı atma zamanının geldiğini belirtirken, aynı zamanda Ortadoğu’da sorunların barışçı yoldan halledilmesi için BM tarafından yayınlanan bildirge çerçevesinde görevini yerine getirmesi hatırlatmasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.