FilistinHaberlerOrtadoğu

Bahr, Azzam El-Ahmed’in gözaltına alınmasını kınadı

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Siyonist işgal güçlerinin Fetih Parlamento Grubu Başkanı milletvekili Azzam El-Ahmed’i gözaltına almalarını kınadı.

Dr. Ahmed Bahr dün (6 Temmuz Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Fetih Hareketi’ni bir an önce dış gündemlerden uzakta ulusal birlik masasında buluşmaya davet eden Bahr, işgalciyle mücadele için uzlaşının sağlanmasını istedi.

Siyonist işgalcinin onurlu insanlar arasında ayrım yapmadığına ve önceliklerine göre hepsini birer birer hedef aldığına işaret eden Bahr, bu anın Fetih’in ve ulusal projesinin işgalciyle ilişkisinde dönüm noktası olması gerektiğini ifade etti.

Bahr, Fetih Hareketi’nden hareketin içine sonradan sızanları atıp ulusal ve siyasi seçeneklerini yeniden gözden geçirmesini istedi.

Filistin Parlamentosu’nun gözaltına alınan diğer milletvekillerini savunduğu gibi Azzam El-Ahmed’i de savunacağını kaydeden Bahr, bu konuda milletvekilleri arasında parti ayrımı gözetilmeyeceğini ifade etti.

Siyonist işgal güçlerinin Kudüs milletvekillerinin ve Kudüs eski bakanının Kızılhaç binasının avlusundaki eylem çadırını basmasını da kınayan Bahr, işgalcinin hiçbir uluslararası kurumun saygınlığını tanımadığını ve uluslararası hukuku çiğnemeye daima hazır olduğunu belirtti.

Siyonist işgal güçleri Fetih milletvekili Azzam El-Ahmed’i, Fetih Hareketi Kudüs dosyası sorumlusu Hatim Abdulkadir’i ve Kudüs milletvekili Cihad Ebu Zenin’i Kudüs’ten uzaklaştırılmak istenen milletvekillerine destek ziyaretleri sırasında gözaltına almıştı. Gözaltına alınanların daha sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.