FilistinHaberlerOrtadoğu

Bahr milletvekillerinin kaçırılmasını protesto etmeye davet etti

Filistin Parlamentosu, Kudüslü milletvekilleri hakkında kentten uzaklaştırma kararı alınmasının birinci yıldönümü münasebetiyle dün (29 Haziran Çarşamba) Gazze’deki binasında Başbakan İsmail Heniyye’nin de katılımıyla özel oturumla toplandı.

Dün ayrıca Gazze Savaşı sırasında Siyonist işgal güçleri tarafından yıkılan ve savaş sonrası yeniden inşa edilen genel kurul salonunun da açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Kudüs milletvekilleri Muhammed Ebu Tayr, Ahmed Atvan ve Muhammed Tavtah ile Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe hakkında Kudüs’ten uzaklaştırma kararı alınmasının üzerinden bir yıl geçtiğini söyledi.

Filistinli milletvekillerinin işgal güçlerince kaçırılmasının üzerinden de beş yıl geçtiğini belirten Bahr, “Halkının çıkarları için fedakarlıkta bulunan bu seçkin insanlara vefamızı teyit ediyoruz” dedi.

Kudüs kentinin Siyonistlerin azgın saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu belirten Bahr, Siyonistlerin Kudüs’teki İslami izleri yok ederek kentin çehresini değiştirmek istediğini ve Batı Yaka’yı da milletvekillerinden yoksun bırakmak amacında olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal güçlerinin son olarak milletvekilleri Nasır Abdülcevad, Abdurrahman Zeydan ve Semir El-Kadı’yı kaçırdığı, milletvekilleri Hasan Yusuf ve Muhammed El-Tall’ın tutukluluk süresini uzattığını bildiren Bahr, Filistinli gruplardan net bir tavır ortaya koymalarını istedi. Bahr, Filistin halkını da Siyonistlerin Kudüs ve Batı Yaka’da milletvekillerine yönelik saldırılarını protesto etmeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Haziran 2023 (20) içerik yüklenmiştir.