BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn alimler birliği başkanı halkın şiddet yanlısı olmadığını belirtti

Bahreyn alimler birliği başkanı ülke halkının kendi haklarını kazanmak için asla şiddete başvurmayacaklarını belirtti.

Maname radyosunun internet sitesi dün Bahreyn alimler birliği başkanı Mecit Meşal’den naklen verdiği habere göre, Al-ı Halife rejiminin, Er-refa camisi önünde yaşanan patlama olayını muhaliflere nispet vermeye çalıştığını, fakat halkın kendi haklarını kazanmak için asla şiddete başvurmayacağını belirtti.

Mecit Meşal Bahreyn halkının haklı talepleri olduğunu, onları kazanmak için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını fakat asla şiddete ve patlamaya başvurmayacağını belirterek, Al-ı Halife rejiminin benzer suçlamalarda bulunarak, onların şiddet yanlısı olduklarını lanse etmeye çalıştığını, benzer yersiz suçlamalarla kamuoyu nezdinde muhaliflerin çehresini zedelemeye çalıştığını söyledi.

Bahreyn alimler birliği başkanı bir çok muhalifin tutuklandığına işaretle rejim hapishanelerinin alimler, doktorlar, siyasi ve hukuki aktivistlerle dolu olduğunu, onlara yöneltilen suçlamaların temelsiz ve yersiz olduğunu ifade etti.

Mecit Meşal Al-ı Halife rejiminin bizzat şiddet yanlısı olduğunu ve İsa bin Salman camisi olayında rol aldığını vurgulayarak, rejimin 14 Ağustos’a kadar benzer eylemlerle halkı bastırmak için bahane oluşturmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.