ArabistanBahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn direnişçileri, Bahreyn’deki Arabistan askerlerinin sınırdışı edilmesini istedi

Bahreyn Özgürlükçüleri İslami Hareketi, Bahreyn’de dikta rejimin halka yönelik baskılarına destek vermek amacıyla bu ülke topraklarını işgal eden Suudi Arabistan askerlerinin bu ülkeden sınırdışı edilmesini istedi.

Sözkonusu hareket tarafından yayınlanan bildiride, sözkonusu Arabistan askerlerinin bu ülkelere konuşlanmalarının Bahreyn’in ve Fars Körfezi ülkelerinin zararına olduğuna vurgu yapılırken, ülkede çeşitli etnik gruplar arasında fitnenin son bulması için çaba göstermek gerektiğinin altı önemle çizildi.

El’Alem kanalının haberine göre, yayınlanan bildiride, Bahreyn halkının kendi geleceğini belirlemeye dayalı başarılarının aynı şekilde Fars Körfezi’ndeki diğer ülkeler halklarını da olumlu yönde etkileyeceği zira bu başarının sözkonusu ülkelerde de özgürlüklerin gerçekleşmesinin önünü açacağına vurgu yapıldı.

Bahreyn Özgürlükçüleri İslami Hareketi, Bahreyn inkılapçılarının her türlü askeri girişimi reddettiklerini bildirirken, siyasi bağımsız ve serbest sistemin oluşmasını istediklerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.