BahreynHaberlerİranOrtadoğu

Bahreyn dışişleri bakanı İran aleyhindeki iddialarını tekrarladı

Bahreyn dışişleri bakanı ABD ve Suudi rejimini memnun etmeye dayalı siyasetlerinin devamında, İran aleyhinde açıklama yaparak, ”İran’ın bölgenin petrol ihracatını kesmeye dayalı tehdidi İran’ın iktisadi sorunla karşı karşıya kaldığını göstermektedir’ iddiasında bulundu.

İslami İran Cumhurbaşkanı Ruhani, geçen pazartesi gecesi İsviçre’de bir grup İranlıyla yaptığı görüşmede, Amerika’nın İran’ın petrol ihracatını sıfırlamaya yönelik tehdidine tepki göstermiş ve ‘Trump’ın İran petrolünü kesmeye yönelik tehdidinin manası bütün bölgenin petrol ihracatının kesilmesidir’ dedi.

Bahreyn dışişleri bakanı, İran’a yönelik düşmanca siyasetlerinin devamında İran’ın bölge ülkelerinin içişlerine müdahale ettiğini ileri sürdü.

İslami İran daha önce defalarca Bahreyn ve diğer bazı ülkelerin bu yöndeki iddialarını tekzip etmiş ve bu gibi gerçekleri saptırmaya dayalı iddiaların Bahreyn ve diğerlerinin sorunlarının hallolmasına yardımının olmayacağını bildirmiştir.

Bahreyn son yıllarda iktisadi, siyasi buhranlarla karşı karşıya bulunurken, Bahreyn rejimi ise halkın gösterilerini şiddet kullanarak bastırmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.