BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn halkı rejime itiraz amacıyla geniş kapsamlı gösteriler düzenliyor

Bahreyn halkı, halife rejiminin halka karşı uyguladığı şiddet ve baskı politikalarına itiraz amacıyla geniş kapsamlı gösteriler düzenlediler.

El Alem’in haberine göre, Bahreyn halkı, ülkenin çeşitli bölgelerinde dikta Al-î halife rejiminin halka karşı cinayetlerine itiraz amacıyla gösteri düzenleyerek, hükümet karşıtı sloganlar attılar.

Göstericiler ayrıca, Bahreyn Kralı Hamd Bin İsa Al-ı halife’nin iktidarının devrilmesi, ülkede demokrasi ve özgürlüğün hakim olması ve halkın haklı taleplerinin gerçekleşmesi yönünde sloganlar attılar.

Göstericiler ayrıca, 15 Haziran(bugün)’da Bahreyn’de “Üçüncü kader belirleyici anlar” adıyla düzenlenen etkinliklere katılacaklarını belirttiler.

Dikta Al-î halefe rejimi zindanlarından daha yeni serbest bırakılan Hacı Mecid adlı Bahreynli, siyasi tutuklular ve esirleri temsilen, hükümet karşıtı gösterilere katılan halka hitaben yaptığı konuşmasında, Bahreynli tutuklular, haklı talepleri gerçekleşinceye faaliyetlerini sürdüreceği ve asla teslim olmayacaklarını belirtti.

Şubat 2011 tarihinden beri Bahreyn reformların uygulamaya konulması yönünde barışçıl halk gösterilerine sahne olmuş bulunuyor. Fakat dikta halife rejimi Arabistan işgalci güçlerinin desteğinde, barışçıl gösterilere katılan halkı sindirmeye devam ederek, şimdiye kadar yüzlerce savunmasız insanın ölümü ve yaralanmasına sebep olmuş durumda.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.