İslami Davet

Bahreyn Halkı Şeyh İsa Kasım’a Ve Myanmar Müslümanlarına Destek İçin Sokaklara Döküldü

9 Eylül 2017 13:36

Geçtiğimiz gün Bahreyn’in birçok bölgesinde Şeyh İsa Kasım’a destek ve Myanmar Müslümanlarının yanında olmak için binlerce Bahreynli sokaklara dökülerek tezahüratlarda bulundular.

Bahreynli vatandaşlar ülkenin birçok bölgesinde tezahüratlarda bulunarak, bir kez daha ülke inkılabının manevi lideri Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın evinin muhasara altında tutulmasını kınadılar.

Habere göre; Bahreynli vatandaşlar ellerinde Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın fotoğraflarını bulundurarak, kendisi ile yaptıkları ahde bağlı olduklarını ilan ettiler.

Al-i Halife rejimi geçtiğimiz ay Bahreyn İnkılabı manevi lideri Şeyh İsa Kasım’ın evinin yasal olmayan ablukasının devam etmesine hükmetmişti. Ayrıca bir yıl hapis cezasına ve de 3 milyon dinar değerinde haczin yanında bin dinar da tazminata mahkum etmişti.

Al-i Halife rejiminin bu yasal olmayan hükmünün ardından Bahreynli vatandaşlar şeyhin evinin önünde toplanarak, sonuna kadar kendisini savunacaklarını vurguladılar.

Al-i Halife rejimi birlikleri El Deraz bölgesine ve Bahreyn İnkılabı manevi lideri Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın evine saldırıda bulunarak altı kişiyi şehit etmiş ve onlarca insanı da tutuklamıştı. O zamandan itibaren şimdiye kadar Şeyh İsa Kasım’ın evi zorunlu ikamete bulunuyor.

Bahreynli vatandaşlar aynı şekilde geçtiğimiz gece şeyhin resimlerinin bulunduğu pankartları ellerine alarak tezahüratlarda bulundular ve Myanmar Müslümanlarına yapılan cinayet ve zulümleri kınadılar.

Bahreyn Halkı Şeyh İsa Kasım’a Ve Myanmar Müslümanlarına Destek İçin Sokaklara Döküldü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık