BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn Halkı Ülkedeki Amerika Ve Yabancı Güçlerin Bulunmasını Protesto Etti

Bahreyn halkı tarafından ülkenin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerde, ülkede Amerikan askeri ve yabancı güçlerin bulunmasına tepki gösterildi.

Bahreyn halkı ayrıca müdahaleci güçlerin ülkeden çıkmasını ve ülkedeki yabancı üslerin kapatılmasını talep etti.

Göstericiler Halife Hanedanının Bahreyn halkına yönelik cinayetlerini desteklemeleri nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump ve Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun posterini yaktı.

Göstericiler ayrıca ABD ve Siyonist Rejim bayrağını da çiğnedi.

Gösteriler 14 Şubat İnkılabı Gençleri Koalisyonunun talebi doğrultusunda “Bahreyn’de Amerikan üslerinin kapatılması için ulusal gün” münasebetiyle düzenlendi.

14 Şubat İnkılabı Gençleri Koalisyonu yayımladığı bildiride; ülkedeki Amerika ve İngiltere’ye ait üslerin tamamının kapatılmasını, yabancı ülkelerin askeri ve güvenlik danışmanlarının Bahreyn’den çıkarılmasını talep etti.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: Bahreyn’de halka, inkılaba ve halk intifadasına karşı bir komplo olan yabancı üslerin amacı yaklaşık 2.5 asır önce sömürgeci İngiltere tarafından kurulan Halife Hanedanı Rejimini ayakta tutmaktır.

Bahreyn 14 Şubat İnkılabı Gençleri Koalisyonu ayrıca müdahaleci Suudi Arabistan ve BAE’nin ülkeyi terk etmesi ve bu ülkelere ait üslerin kapatılması talebinde bulunarak şu ifadeleri kullandı: Müdahaleci bu ülkeler, ülkedeki Amerika ve İngiltere’ye ait askeri üsleri kullanarak Bahreyn halkına yönelik birçok katliam yaptılar.

Bahreyn ed-Deraz halkı, rejim tarafından Ayetullah Kasım taraftarlarına yapılan saldırının birinci yıldönümü münasebetiyle bildiri yayımladı

Bahreyn’in ruhani lideri Ayetullah Kasım’ın memleketi ed-Deraz’daki halk, rejim tarafından Ayetullah Kasım’ın taraftarlarına yapılan saldırının birinci yıldönümü münasebetiyle yayımladığı bildiride şu ifadeleri kullandı: Ed-Deraz bölgesinin kuşatılması Şiilerin hakkına ve kimliğine yönelik tecavüzdür.

Ayetullah İsa Kasım’a verdiğimiz sözü tutacağız ve ona bağlılığımızı sürdüreceğiz ve hiçbir zaman onun için fedakarlık yapmaktan kaçınmayacağız.

Ed-Deraz halkı ayrıca rejim tarafından Ayetullah Kasım taraftarlarına yapılan saldırının 1. yıldönümü münasebetiyle gösteri düzenleyerek, onun zorunlu bölgede tutulması karşısında sessiz kalmanın caiz olmadığını belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.