HaberlerBahreynDünyaOrtadoğu

Bahreyn halkından Siyonizm karşıtı gösteri

Çok sayıda Bahreynli, terör rejimi İsrail Dışişleri Bakanı’nın ülkeye girişine ve Tel Aviv ile ilişkilerin normalleşmesine karşı geniş çaplı protestolar düzenledi.

“Arap Posta’ya göre; ırkçı rejim İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in  bu sabah (Perşembe) Bahreyn’e girişiyle birlikte çeşitli şehirlerde protesto gösterisi düzenlendi.

Göstericiler, Al-Halife rejimine ve ilişkilerin normalleşmesine karşı çıkan pankartlar ve sloganlar atarak korsan rejim İsrail bayraklarını ve araba lastiklerini ateşe verdi.

Bahreyn’de sosyal medyada ise ırkçı rejim  İsrail dışişleri bakanının ülkelerine gelişine karşı çıkmak için hashtag’ler de başlatıldı. 

 Bu arada, Bahreyn rejimi güvenlik güçleri, olası bir muhalefet eylemine karşı koymak için Manama Havalimanı’na giden tüm güzergahlarda konuşlandırıldı.

Öte yandan Bahreyn Şiilerinin lideri Şeyh İsa Kasım, ırkçı rejim İsrail Dışişleri Bakanı’nın Manama ziyaretine tepki göstererek, ”bugün, Siyonist düşmanla uzlaşmanın Bahreyn rejiminin bu ülke halkına karşı siyasi savaşıdır’ dedi. 

Bahreyn’deki Haqq ve Al-Wefaq partileri de Lapid’in Manama ziyaretini Bahreyn halkının duygularına açık bir saldırı ve bir ihanet olarak nitelendirdi.

Eylül 2020’de Bahreyn, Donald Trump liderliğindeki o zamanki ABD hükümetinin arabuluculuğuyla Kudüs’teki işgalci rejimle sözde  “Yüzyılın Anlaşması” adlı bir normalleşme anlaşması imzaladı ve Tel Aviv ile resmen diplomatik ilişkiler kurdu. /

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.