BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn halkının hükümet karşıtı gösterileri sürüyor

Bahreynli partiler, din adamları ve ulemanın çağrılarıyla birlikte bugün de Bahreyn Milli Vefak Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ali Selman’a destek ve hükümetin İsrail’le işbirliğini normalleştirme çabalarına yönelik kapsamlı itiraz gösterisi düzenlediler.

İRNA’nın verdiği habere göre, Bahreyn halkı ellerinde Şeyh Ali Selman’ın posterlerini taşıyarak, onun ve 2 parlamento üyesi hakkında halife rejimi mahkemesi tarafından verilen ömür boyu hapis cezasını kınayıp El Vefak liderine bağlılıklarını haykırdılar.

Göstericiler ayrıca, Halife rejiminin İsrail başbakanı ve herhangi bir yetkilisine ev sahipliği yapması yönündeki kararına itiraz sloganları atarak, Bahreyn topraklarının, eli Filistin halkı ve diğer arap ve İslam ülkeleri halklarının kanına bulanmış bir rejime ev sahipliği yapmayacağını belirtti.

Öte yandan, siyonist gazete Yediot Ahranot ise, İsrail ile Bahreyn yetkilileri arasında gizli görüşmelerin gerçekleştiği, Netanyahu’nun Mename ziyaretinin ise bu ilişkilerin başlangıç noktası olduğunu ifşa etti.

Bu arada, Bahreyn güvenlik güçleri bugün de 122 haftalık Şeyh İsa Kasım’ın Ed Deraz’daki evini muhasara almayı sürdürerek, cuma namazı kılınmasına engel oldular.

Başa dön tuşu
Kapalı