BahreynFilistinHaberlerOrtadoğu

Bahreyn İnkılabı Gençleri: Bahreyn Dışişleri Bakanı Filistin Konusuna İhanet Etti

Bahreyn İnkılap Gençleri bildiri yayımlayarak; Filistin konusunun ümmetin en önemli konusu olduğu belirtilerek, bu konunun savunulmaya devam edileceği ve bu konudan vazgeçilmeyeceği vurgulandı.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: Bahreyn İnkılap Güçleri Siyonist Rejim tarafından işgal edilen toprakların tamamı kurtuluncaya kadar Filistin konusunu savunmaya devam edecektir.

Bildiride ayrıca Amerikan Büyükelçiliğinin Tel-Aviv’den Kudüs’e taşınmasının düşmanca bir adım olduğu belirtilerek, bu adımın Amerika’nın Filistin halkına karşı düşmanlığının boyutunu gözler önüne serdiği ifade edildi.

“14 Şubat Gençleri Koalisyonu, İslami Çalışma Hareket, el-Vefa Hareketi ve Hak Hareketi”nden oluşan Bahreyn İnkılabı Gençleri Siyonist Rejim ile barışa karşı bir tutuma sahip olan Bahreyn halkının Siyonist Rejim ile barış yapanları en başta da Bahreyn Dışişleri Bakanını Filistin halkına ihanet etmiş olarak gördüğünü belirtti.

Bildiride daha sonra şu vurguda bulunuldu: Dünya Kudüs Gününün İmam Humeyni (r.a) ileri görüşlü daveti üzerine adlandırılmış bir gündür ve bu günün hakkıyla anılması ve bu günde yapılan çalışmalara katılım sağlanması gerekir. İmam Humeyni’nin (r.a) tarihi bir gün olan Kudüs gününe ilişkin bu daveti Siyonist Rejim’in projesi karşısında direnişi meydana getirmekte ve dünyadaki bütün özgürlerin temel meselesi yani Filistin konusunun hatırlanmasını sağlamaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.