AsyaHaberler

Bahreyn: İran ile ilişkilerimizi bozmak istiyorlar

Bahreyn güvenlik kaynakları bu ülkede ortaya çıkarılan bir terör çetesi ile İran arasında bağlantı bulunduğu ile ilgili batı medyasında yer alan haberlerin asılsız olduğunu belirttiler.

Bahreyn milli güvenlik servisi, bu ülkede ortaya çıkarılan terör şebekesi ile İran arasında bağlantı bulunduğuna dair haberlerin tamamen asılsız ve yalan olduğunu açıkladı.

Bahreyn’de ortaya çıkarılan bir terör çetesi ile İran arasında bağlantı bulunduğu iddialarının asılsız olduğu ortaya çıkınca bazı haber kaynakları, yetkililerin özür dilemesini istediler.

Bunu, İran’la Bahreyn arasındaki ilişkileri baltalamak için bir komplo olarak değerlendiren Bahreyn Gazeteciler Sendikası Başkanı, olayın ABD ve İsrail yandaşlarınca tezgahlanma ihtimaline dikkat çekti.

Bahreyn’de ortaya çıkarılan bir terör çetesi ve çete üyelerinin tutuklanmasının ardından bazı batı medya organları söz konusu silahlı çete ile İran arasında bağlantı bulunduğu iddialarını ortaya atarak her zamanki gibi bölgede gerilim yaratmaya çalıştı.

Ancak Bahreyn güvenlik servisi tutuklanan çete üyeleri ile İran arasında hiç bir bağlantı olmadığını açıklayarak bu komployu suya düşürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.