BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn Meclisi Bahreynli 6 Gencin İdam Hükmünü Destekledi

Bahreyn Meclisi, bu ülkenin askeri mahkemesi tarafından 6 Bahreynli gence verilen idam kararını onaylayan bir bildiri yayınladı.

Hatırlatmak gerekir ki, halk tarafından bir desteği olmayan bir meclis bu kararı onaylamıştır. Bu milletvekilleri, bir önceki seçimde en fazla halk oyunu alan ve Bahreyn siyasi coğrafyasının çoğunluğunu oluşturan başta El-Vefak Cemiyeti olmak üzere, Al-i Halife Rejimini eleştiren ve karşı çıkan siyasi kuruluşların seçimlere katılmasının yasaklandığı bir durumda meclise girmişlerdir.

Şu an Bahreyn meclisinde bulunan milletvekilleri, hükümete bağlı kişiler olup, hükümet tarafından dayatılan politikalarla, meclisi saltanat ailesinin ve hükümetin elini açacak bir araç haline getirmişleridir.

Bahreyn halkı broşür ve resimler yayınlayarak, bugün de 6 Bahreynli gence yönelik idam kararına karşı sokaklara ineceklerini açıkladılar.

14 Şubat Koalisyonu halktan, bugün ki protestolara geniş çaplı bir katılım göstermelerini istedi.

Kerane, Buri, Barbar, Sar, Ebu Sibe, el-Şahru ve Setre olmak üzere Bahreyn’in birçok bölgesinde, halk sokaklara inerek ve protestolar düzenleyerek hazır olduklarını açıkladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.