AsyaHaberler

Bahreyn: Nükleer enerji İran’ın hakkıdır

Bahreyn Başbakan yardımcısı Şeyh Mohammed Bin Mubarak El-Halife, uluslar arası yasalara uygun barışçıl nükleer enerji hakkının İran İslam Cumhuriyetinin doğal hakkı olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyetinin Bahreyn Büyükelçisiyle görüşen El Halife, nükleer alanında Tahran’ın potansiyellerine işaret ederek “İran barışçıl amaçlar için nükleer enerjisini kullanan diğer ülkeler gibi ülkesinin ve halkının ilerlemesi yolunda bunu kullanma hakkına sahiptir. Bölge ülkelerin, ilerlemek ve uzun vadeli ekonomik programlarını uygulamak için barış, huzur ve istikrara ihtiyacı var.

Bugün bazıları bölge ülkelerin gelişmesini ve nükleer enerjiye ulaşmasını istemiyorlar ve bu hedefe ulaşmak için bu ülkelerin günümüz dünyasının gelişmiş bilim ve teknolojisine ulaşmasını engelliyorlar” dedi.

Richard Gladson’un Siyonist rejimin Gazze’deki cinayetleri konusundaki son raporunun rejimin kınanması için uluslar arası bir belge niteliğinde olduğuna değinen El Halife, bugünkü şartlarda Filistin halkının Siyonist rejime karşı zafer kazanmak için görüş ayrılıklarını bir kenara bırakmaları ve hedeflerine ulaşmaları için tek ve ortak bir görüşe sahip olmalarının şart olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.