BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn rejimi barışçı göstericileri çamur atarak silahlı gibi göstermeye çalışıyor

Bahreyn Ulusal Vifak İslam Cemiyeti sekreterliği üyesi, Bahreyn yönetiminin inkılapçılara ve muhaliflere ait bir silah ve teçhizat deposu ele geçirdiği yolundaki iddiasını yalanladı. El-Alem televizyonu internet sitesinin bildirdiğine göre Bahreyn Ulusal Vifak İslam Cemiyeti sekreterliği üyesi Mecid Milat bu konuda yaptığı açıklamada, Bahreyn’de halk hareketinin baş gösterdiği günden şimdiye kadar halk ve muhaliflerin asla silah kullanmadıklarını, bunun için iddia olunun silah ele geçirme olayının tamamen asılsız olduğunu, bildirdi.

Bahreyn yönetiminden muhaliflere yönelik uygulanan şiddete son verilmesini isteyen Bahreyn Ulusal Vifak İslam Cemiyeti sekreterliği üyesi Milat, muhaliflere ait silah deposunun ele geçirildiği iddiasının, muhalifleri şiddete eğilim içerikli gösterilmesi amacını taşıdığını, Al-ı Halife yönetiminin bundan asıl gayesinin ise şimdiye kadar halk hareketini sindirememesi olduğunu bildirdi.

Bahreyn inkılabının başından şimdiye kadar 120 kişinin şehid düştüğünü belirten Milat, halkın elinde silah olması durumunda öyleyse şimdiye kadar ölüler arasında niçin tek bir yetkili ve güvenlik görevlisinin olmadığını sordu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.