AsyaHaberler

Bahreyn Veliahdı : Araplar, İsrail’le görüşmelidir

Bahreyn Veliahdı “Washington Post” gazetesinde yayınladığı bir yazıda, “Bölgenin bugün içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulabilmesi için Arapların İsraillilerle görüşmeye ihtiyacı var” dedi.

Bahreyn Veliahdı “Şeyh Salman Bin Hamed Al-i Halife” Amerikan “Washington Post” gazetesinde yayınladığı bir yazıda “Bizim yeni bir düşünce tarzına ihtiyacımız var. Bu kriz bir kar-Kayıp oyunu değildir. Eğer bir taraf kazanıyorsa, diğer tarafında da oyunu kaybetmemesi lazım” diye kaydetti.

Yazısında Siyonist İsraillilerden “İsrail halkı” diye söz eden Bahreyn Veliahdı yazısının devamında “Gerçek şu ki barış, güzel düşüncelere bağlı olan bir süreçtir. Fakat bu işin büyük bir mutabakata ihtiyacı var. İşte bu noktada biz Araplar olarak, İsrail halkıyla direkt görüşme konusunda yeteri kadar girişimlerde bulunmamışızdır” diye vurguladı.

Bahreyn Veliahdı Bin Hamed Al-i Halife daha sonra hem Siyonist İsrailliler ve hem Arapların birbirlerine yönelik “kin ve nefret havuzlarının boşaltılması” gerektiğinin altını çizerken “Barış, başarıya yol açar. Fars Körfezi İşbirliği Konseyi üyesi 6 ülke zengin gaz ve petrol kaynaklarına sahipler. Bu yüzden de, trilyon dolarlık piyasalara dönüşmüşlerdir. Bu şartlarda tehdit, öldürme ve tahrip faktörü ortadan kalkarsa, bölgenin tamamı çok büyük boyutlarda yatırım, katılım ve kalkınma dönemine doğru ilerleyecektir” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (22) içerik yüklenmiştir.