Bahreyn

Bahreyn’de 3 bin 500 tutuklu işkence altındadır

Bahreyn’li eski parlamenter Celal Firuz, 3 bin 500’den fazla Halife rejimi muhalifinin Al-ı Halife rejimi cezaevlerinde işkence altında olduğunu vurguladı.

İRNA’ya demeç veren Bahryen’li eski parlamenter Celal Firuz, Bahryen’de 14 Şubat halk kıyamı üzerinden 10 yıl geçtiği bir sırada yurt genelinde gözaltılar ve hak ihlallerinin devam ettiğini belirtti.

Firuz, açıklamasının devamında hatta bir Twit yüzünden vatandaşların gözaltına alındığını, Ehli Beyt taraftarlarına karşı yoğun baskı ortamının devam ettiğini vurguladı.

Bahryen halk kıyamının yatışmadığı ve kül altındaki kor gibi beklediğini kaydeden Firuz, yoğun baskılar ve tutuklamalara rağmen Bahreyn halkının demokratik taleplerinden geri adım atmadığını kaydetti.

Bahreyn’in Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirmesinin Bahryen halkının iradesine karşı bir girişim olduğu ve Batılı tarafların rızasını kazanmak amacıyla gerçekleştiğini kaydeden Bahreyn’li eski parlamenter Firuz, Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirmenin dikta rejimlerin Batılı ülkelere verdiği bir çeşit sus payı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.