BahreynHaberlerOrtadoğu

Bahreyn’de Halife rejimine bağlı güvenlik güçleri onlarca vatandaşı tutukladı

Bahreyn’de Halife rejimine bağlı güvenlik güçleri onlarca vatandaşı tutukladı. Bahreynli aktivist Muhammed Cevad konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Halife rejimi güvenlik güçlerine ait araçların Pazartesi akşam saatlerinde Maamir bölgesini kuşatma altına aldığını ve onlarca kişiyi tutukladığını belirtti.

Görgü tanıkları da maskeli kişilerin Sitre adasında bazı evlere saldırdığını ve bölgeyi kuşatarak bazı gençleri tutukladığını belirtti.

Bahreynli parlamenter Usame Mahna Tamimi ise Bahreyn kralından insan hakları ihlallerine son verilmesi için harekete geçmesini istedi.

Bahreyn milli vefak cemiyeti de muhaliflerin ülkenin 52 bölgesinde geniş çaplı protesto eylemi düzenlediklerini, Halife rejimi güvenlik güçleri ise 35 eve baskın düzenleyerek aralarında iki çocuğun da bulunduğu 9 vatandaşı tutukladığını duyurdu.

Bahreyn’de halk şubat 2011’den beri barışçıl protesto eylemleri düzenleyerek ülkelerinde siyasi reform ve özgürlük talebinde bulunuyor, ancak Halife rejimi Suud rejimin desteği ile protesto eylemlerini en sert biçimde bastırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.