AsyaEkonomiHaberler

Bahreyn’in Asaluye’ye yatırımı bitmek üzere

İran İslam Cumhuriyeti Bahreyn Büyükelçisi Hüseyin Amir Abdullahian, İran İslam Cumhuriyeti ve Bahreyn arasındaki ilişkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Büyükelçi Hüseyin Amir Abdullahian, İran ve Bahreyn’ın ilişkileri hakkında bilgi vererek, iki ülke arasında geçen inişli çıkışlı dönemden sonra son iki yıldaki ilişkilerin geliştirilmesinde iyileşme sağlandığını ve bu süreç tamir edildiğini söyledi.

Abdullahian, İran ve Bahreyn arasındaki ilişkilerin büyüme yolunda ilerlediğini kaydedrek, bunun bir örneği ise Bahreynlilerin Asaluye Petrol Doğalgaz yatakları üzerindeki büyük yatırımları olduğu gibi İran’dan da bu ülkeye yapılan doğalgaz ihracatında büyük adımlar atıldığını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Bahreyn Büyükelçisi Hüseyin Amir Abdullahian, Bahreynlilerin Asaluye’de yaptıkları yatırımların son aşamasına geldiğinin bilgisini verdi.

Abdullahian, politika alanda da İran ve Bahreyn arasında gelişen ilişkiler hakkında da bilgi verirken, “İslami Şura Meclisi Başkanı Dr. Ali Laricani’nin ziyareti sırasında iki ülkenin parlamento başkanları arasında ilk Parlamento Ortak Komisyonu oluşturuldu”dedi.

İran’ın Bahreyn Büyükelçisi, Tahran ve Maname arasında oluşturulan ortak ekonomik, politika ve güvenlik komisyonların aktif bir şekilde çalışmakta olup Ticaret Odaları da faaliyete geçtiğinin hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (53) içerik yüklenmiştir.