AsyaHaberler

Bahreyn’in İsrail’e heyet göndermesi kınandı

Bahreynli parlamenter Cemil Kazım, korsan İsrail’le her türlü ilişkiyi normalleştirmeye karşı olduklarını belirterek Mename yönetiminin Tel- aviv’e heyet göndermesini kınadı.

Bahreyn parlamentosunun El-Vefak kanadı üyesi Cemil Kazım, Bahreyn’de tüm muhaliflerin korsan İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye karşı olduklarını belirterek Mename yönetiminin korsan İsrail’de tutuklanan bazı Bahreynli vatandaşları teslim almak bahanesi ile işgal altındaki topraklara heyet göndermesini kınadıklarını açıkladı.

Cemil Kazım söz konusu tutukluları Mısır veya Ürdün veya diğer her hangi bir Arap veya İslam ülkesi aracılığı ile teslim almanın mümkün olduğunu belirterek bunun için Tel-aviv’e heyet göndermeye gerek olmadığını vurguladı.

İngiltere ve ABD’nin desteğiyle Ortadoğu’da Filistin topraklarına yerleştirilen siyonist yahudiler, aynı güçlerin himayesinde silahlanıp Filistin’i zorla ele geçirerek burada korsan bir devlet kurmuş ve hemen akabinde, işgal ettikleri bu toprakların adını “İsrail” şeklinde değiştirerek 1948’de devletlerini resmen ilan etmiş ve ABD-İngiliz ikilisinin politikalarına teslim olan bazı islam ülkeleri bile bu gayrimeşru yahudi devletini resmen tanımak suretiyle desteklemişti. Daha sonra bununla yetinmeyen korsan İsrail yahudi devleti, Suriye, Ürdün ve Lübnan’ın da bir kısmını işgal edip tüm dünyaya burun kıvırmıştı. Bugün Filistin halkı, bu siyon işgali karşısında hala amansız bir kurtuluş savaşı vermektedir. İsrail’i resmen tanımayan nadir ülkelerden biri de İran İslam Cumhuriyetidir. Bu aşikar işgalde katil ve işgalci siyon yahudilerinin yanında değil,toprakları işgal edilen müslümanların yanında yer almak, her ne kadar pahalıya mal olsa da, kuruluşundan beri, İmam Humeyni’nin -ks- direktifiyle İran İslam Cumhuriyeti’nin temel politikasıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.