HaberlerİranOrtadoğu

Bakanlar halkın sorunlarını çözmek için çalışmalıdır

İran’ın dört bir yanında kılınan Cuma namazları hatibleri, iç gelişmeler, İslam dünyası ve bölgede meydana gelen olaylar hakkında cemaati bilgilendirdi.
Başkent Tahran’da bu hafta Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşanî’nin imametinde, Tahran üniversitesi ve etraf caddelerde eda olundu.
Tahran Cuma hatibi Ayetullah İmamî Kaşanî hutbesinde cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın ikinci hükümet kabinesinin mecliste güven oyu almasına işaretle, kabine üyelerinin büyük bir çoğunluğunun mecliste güven oyu almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Ayetullah İmamî Kaşanî hutbesinden, güven oyu alan bakanlara hitaben ise “siz bakanlar, ülkenin iyi idare edilmesi ve toplumun sorunlarının giderilmesi konusunda istişarelerde bulunmanız ve iyi idare etmeniz gerekir” diye konuştu.
Tahran Cuma hatibi Ayetullah İmamî Kaşanî namaz hutbesinde İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin insani eğitim konusunda yaptığı konuşmasına işaretle “İnsan eğitimi ve insani ilimler çok önemli bir konudur ve insani eğitimi görenlerin, İslami kültüre de sahib olması gerekir” hatırlatmasında bulundu.
Ayetullah İmamî Kaşanî hutbesinde , ülkenin ilim toplumu olması yönündeki çabaların slogandan çok, pratik adımlarla kendini göstermesi gerektiğine işaretle “ilim toplumu olunması durumunda dünya genelinde önemli bir yere sahib olunabilir” diye konuştu.
Tahran Cuma hatibi hutbesinde, cennet gençlerinin efendisi, Hz. Hasan Mücteba’nın kutlu doğumu münasebetiyle de tebriklerini bildirerek, halkı takvalı olmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.