HaberlerİranOrtadoğu

Bane’de İran sınır karakolu komutanı şehit oldu

İran’ın batısında yer alan Kürdistan eyalet vali yardımcısı Hüseyin Huş İkbal, dün gece Bane kasabasına bağlı Barvish Kani sınır karakol komutanı Mustafa Abdulmaleki’nin kaçakçılar ve şer güçlerle çıkan çatışmada şehit olduğunu bildirdi.

Huş İkbal, kaçakçıların İran sınırından İran topraklarının içlerine sızmak istediklerini ve bunun üzerine çatışma çıktığı ve İran sınır güvenlik güçlerinin uyanıklılığı sayesinde kaçakçılara İran topraklarına sızmalarına izin verilmediği ve kaçakçıların havanın karanlık oluşundan kaçtıklarını bildirdi.

Vali yardımcısı, bölgenin İran güvenlik güçlerinin kontrolünde olduğunu belirterek, kaçakçılar ve onların içerideki işbirlikçilerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

17 ağustos tarihinde de aynı bölgede İran İslam inkılabı karşıtı halkın münafıkları adlı terör örgütü üyeleri ile İran sınır güçleri arasında çatışma çıkmış ve İran sınır güçlerinden 4 kişi yaralanmıştı.

Bu arada 7 temmuz tarihinde de Bane kasabasına bağlı Şuy sınır karakolu güçleri terör örgütü PEJAK’a bağlı bir teröristi tutuklamışlardı.

Amerika, siyonist İsrail ve İngiltere, her zaman İran İslam inkılabı ve İslam Cumhuriyeti aleyhinde PEJAK, Halkın Münafıkları ve diğer terör örgütleri ve şer güçlerini İran’a karşı bir araç olarak kullanıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.