HaberlerİranOrtadoğu

Baradey, İran’dan özür dilemelidir

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı’nın İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik tutumunu şiddetle eleştiren Genel Kurmay Başkanlığı Kültürel ve Savunma Tebliğatı Muavini, Muhemmed El Baradei’nin İran’dan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Seyyid Mesut Cezayiri, İran’ın nükleer çalımaları barışçıl olduğunu tüm istihbarat teşkilatları olmak üzere Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu da iyi bildiklerini ifade ederken, sulta rejimler gerçekleri saklamk peşinde olduklarını ayrıca, dünya camiasının bir üyesi olan İran’ın hakkını büyük bir yalan olarak göstermek istediklerini anlattı.

Cezayiri, “Gerçekleri ters göstermekte kuşkusuz olarak El Baradei’nin rolü çok açıktır ve kendisi bu hususta dünya halkına ve özellikle İran İslam Cumhuriyeti’ne özür dilemeli”dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin askeri doktrininde nükleer silaha yer verilmediğini ifade eden Geney Kurmay Yardımcısı, İran’ın nükleer çalışmaları şeffaf olmasına rağmen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu çifte standart davranmakla, dünya kamuoyunun sapmasına neden olduğunun altını çizdi.

Cezayiri, İran halkı hiçbir zaman El Baradei’nin kuşku uyandıran çifte standart davranuşını unutamayacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.