FilistinHaberlerOrtadoğu

Barış için İsrail’in yahudi devleti olduğu tanınmalıdır

Siyonist Hükümet Başkanı Benyamin Netanyahu, Filistinlilerle barışa ulaşmanın beş şarta bağlı olduğunu öne sürdü.

Netanyahu, bu şartlar arasında Siyonist işgal devletinin Yahudi devleti olarak tanınmasını ve aleyhindeki tüm davaların sona erdirilmesini de saydı.

Siyonist Başbakan, dün (22 Temmuz Çarşamba) Siyonist Parlamento’nun özel oturumunda konuştu ve “Filistinlilerle barış beş şarta bağlı. İsrail’in Yahudi devleti olarak tanınması, aleyhindeki tüm davaların sona erdirilmesi, Filistinli mültecilerin “İsrail” topraklarına geri dönmemesi ve gelecekte kurulacak Filistin Devleti’nin silahlardan arındırılmış olması bu şartlardandır” dedi.

Öte yandan, Siyonist İşgal Hükümeti İnşa ve İskan Bakanı Ariel Atias, halihazırda işgal altındaki Kudüs kentindeki Yahudi yerleşkelerinde sürdürülen inşaatın politikayla bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

Dün Siyonist Radyo’ya bir açıklama yapan Atias, “O bölgelerdeki özel inşaat çalışmaları devam ediyor ve hükümetin politikalarıyla bir ilişkisi yok” dedi.

Siyonist bakan, özel arazide yapılan inşaat çalışmalarına herhangi bir demokratik devlette müdahale edilemeyeceğini de öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.